KARNET.CZ

Chvilka čtení pro každého

změnit téma:

Počet článků

Najdete zde celkem článků.

Počet čtenářů

Všechny články byly od 19.6.2007 přečteny celkem x.

iGoogle – už není jenom vyhledávač

29.02.2008 | Roman Karnet

Pokud vyhledáváte na www.google.cz a zároveň často navštěvujete zpravodajské či zábavné servery, služba iGoogle je pro Vás tou správnou volbou. Když si dáte trochu práce s nastavením služby, později se Vám vynaložená práce vrátí. Už nebudete muset každý den navštěvovat desítky webových stránek, ale pouze jednu iGoogle, kde budete mít vše zajímavé z vybraných webů pod jednou střechou.

O co se jedná ?

Jedná se o vlastní online pracovní plochu integrovanou do stránky vyhledávače Google, která je již lokalizovaná i v českém jazyce. Na této stránce máte možnost kromě klasického vyhledávání mít vždy aktualizovaný přehled nejnovějších zpráv z vámi vybraných zdrojů (napřiklad: sport.cz, kurzy.cz, ihned.cz, jízdní řády, počasí, novinky.cz, blesk.cz a mnoho dalších).

V nabídce modulů „GADGETů“ nejsou jenom zpravodajské servery ale i různé moduly s libovolným zábavným a praktickým obsahem, řazeny do kategoriích: nástroje, komunikace, hry, finance, životní styl a technologie. Pokud vám nebude stačit již přednastavený výběr, máte možnost si vložit vlastní zdroj pomocí RSS čtečky (Na vašich oblíbených webech hledejte RSS odkaz, například vice.idnes.cz/rss.asp).

Třešničkou na dortu je výběr vlastního motivu (horní obrázek stránky a barvy), který se mění podle místního času.

iGoogle - vlastní motiv stránky

Jak na to ?

Pro zájemce je služba na adrese www.igoogle.cz a vyžaduje registraci uživatele. Pokud ještě nemáte Google účet, registrujte se na této adrese www.google.com/accounts/NewAccount. Po registraci a nastavení obsahu stránky, se po zadání www.google.cz nebo www.google.com vždy automaticky přesměrujete na váš iGoogle.

Odkaz pro přidání dalšího zdroje najdete na pravé straně v dolní části obrázku (viz obrázek – šipka A).
O obsahu i uspořádání stránky si rozhodujete sami. Informační panely máte možnost pomocí myši libovolně přesouvat na stránce (viz obrázek – šipka C).
Každý informační panel má své vlastní nastavení, ve kterém například změníte počet zobrazených zpráv (viz obrázek – šipka B).
Před zobrazením celé zprávy, máte možnost si přečíst krátkou anotaci po kliknutí na znaménko + (viz obrázek – šipka D).
Na stránce je možné mít několik záložek, které vám umožní rozdělit obsah podle témat (viz obrázek – šipka E).

iGoogle - nápověda

Podrobnou nápovědu najdete v odkazech v dolní části stránky iGoogle.

Dnes už si neumím představit, že bych šel na Google jenom za účelem vyhledávání. Chci mít rychle a bez hledání přehled o dění na internetu a k tomu mi služba iGoogle výborně posloužila. Jak jste na tom vy?

zpět