KARNET.CZ

Fotografie

změnit téma:

Španělsko - Barcelona

09.04.2008
náhled náhled náhled náhled náhled náhled
náhled náhled náhled náhled náhled náhled
náhled náhled náhled náhled náhled náhled
1
2
3
4
5
6
7

Barcelona je překrásné historické město, které daleko předčilo moje očekávání.

Pro ty z vás, kteří uvažujete a nebo se právě chystáte navštívit Barcelonu, mám tip na levné letenky a ubytování.

Levné letenky a ubytování

Do barcelony moc nízkonákladových aerolinek nelíta a proto není moc z čeho vybírat. Doporučuji objednat letenky přímo přes společnost Clickair na webu www.clickair.com.
Mezi jejich nové služby patří automatický online check-in, tzn. že si vytiskenete rovnou palubní lístek pro zpáteční let.

Mezi levné ubytování samozřejmě patří hostely, kterých je v Barceloně více než dost. Pokud chcete bydlet v samotném centru města, doporučuji Pension Nevada Barcelona (web www.pension-nevada.com), ve kterém jsme bydleli.
Ačkoliv je v názvu penzion, jedná se o levný hostel, který vám nabídne asi 6 pokojů se společnou sprchou a bez možnosti stravování. Hostel patří sympatické němce, která bydlí ve stejném patře a o hostel se neustále stará. Záchody i pokoje jsou velmi čisté a krádeže tam vzhledem k její přítomnosti téměř nehrozí. Byla velice ochotná a dala nám turistickou mapu, kde označila všechny důležitá místa a spojení MHD. Není divu, že tento hostel má druhé nejlepší ohodnocení na webu www.hostelworld.com, kde si máte možnost pokoj rezerovat.

Barcelona

Barcelona je hlavním městem Katalánska. Leží při pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. Po Madridu je druhým největším španělským městem. Má 1,5 miliónů obyvatel (v aglomeraci však téměř 3 miliony obyvatel). V roce 1992 se ve městě pořádaly olympijské hry.

Důležitá turistická místa Barcelony

Ve městě je mnoho zajímavých míst a patámek, které lákají k návštěvě. Většině z nich dal podobu hlavní představitel secesního hnutí v 19. století Antoni Gaudí. S jeho díly se setkáváte téměř na každém rohu města. Mezi jeho nejznámější díla patří dosud nedostavěná katedrála Sagrada Familia, Güellův park a Casa Milà.

Sagrada Familia

Nejznámější a nejzajímavější stavba města je tato katedrála od slavného architekta Antonia Gaudího, která se začala stavět v roce 1884 a její dostavba trvá dodnes. Gaudí zamýšlel touto stavbou vybudovat „poslední velkou svatyni křesťanství“, a proto je velmi bohatá na křesťanské symboly. Celkové dokončení katedrály se plánuje na rok 2026 – 2030.

Casa Milà

Fascinující obytná budova s netradičným designem, střechou jako z pohádkového světa a balkóny obohaceny výzdobou z kovaného železa. Budova byla dokončena v roce 1910 a je dílem architekta Antonia Gaudího.

Montjuic - židovská hora

Nejzajímavější a nejlepší výhled na město je z kopce Montjuic s rozlehlým parkem, který dosahuje výšky 213 metrů. Nahoru je možné se nechat vyvézt kabinovou lanovkou k barokní pevnosti Castell de Montjuic. Na jedné straně kopce je nádherný výhled na město a na druhé straně je pohled na moře s přístavem.

banner-kli-c-e-600-190.png