KARNET.CZ

Fotografie

změnit téma:

Tunisko: Djerba a Zarzis

02.09.2004
náhled náhled náhled náhled náhled náhled
náhled náhled náhled náhled náhled náhled
náhled náhled náhled náhled náhled náhled
1
2
3

Na naší první dovolenou s Táničkou jsme letěli do nejjižnějšího turistického letoviska Tuniska, oblast Zarzis u ostrova Djerby.
Dovolená byla na 8 dní, odlet byl 20.8.2006 a návrat 27.8.2006.

Cestovní kanceláře často uvádí, že se jedná o součást Djerby, ale není to pravda, protože Djerba je vzdálená 20 kilometrů. U Zarzisu se nachází asi 8 kilometrová hotelová zóna s písečnou pláží, kde jsme byli ubýtováni v jednom 4* hotelu s polopenzí.

Výhodou Tuniska jsou pěkné pláže s jemným pískem a krásné slaměnné slunečníky s lehátky, které jsou již v ceně hotelu. U každého hotelu se také nachazí bazén s barem.

Do městečka Zarzis je dobré se podívat pouze po nějakem suvenýru, jinak krásné památky tam nenajdete.

Ostrov Djerba - Houmt Souk

Mnohem zajímavější je cesta na ostrov Djerba, do hlavního města ostrova Houmt Souk. Do města jsme se bez problému dostali dálkovým taxíkem, na ostrov vede uměle vytvořená cesta, nejedná se ale o most. Cenu za taxík je potřeba předem domluvit, smlouvat a ve finále to pro Vás nebude drahé. Při smlouvání Vám všude doporučujeme uvádět, že jste z České Republiky. Znají naše poměry a dají Vám nižší startovací cenu, třeba oproti Němcům.

Houmt Souk má asi 25 000 obyvatel, najdete zde rybářský přístav, mnoho obchodů nejenom se suvenýry, restaurace i kavárny. U přístavu je krásná pevnost Fort Espagnol z 13. století, kde z jedné z věží je krásný výhled na město.

Dovolená v Tunisku je hlavně o tom, ležet u moře nebo bazénu a relaxovat. V Tunisku toho mimo turistickou zónu není moc k vidění, abyste každý den někde cestovali po výletech. Ale i tak kdo v této zemi nebyl přichází o zajímavé zkušenosti.

Další užitečné rady a obecné informace o zemi najdete v galerii z mé první cesty do této země.

banner-kli-c-e-600-190.png